گواهینامه
ISO 10002:2014
گواهینامه
ISO 9001:2015
پروانه بهداشتی
سازمان غذا و دارو
مشاهده گواهینامه ها

بنتونیت اکتیو

بنتونیت ماده ای است معدنی از دسته رس ها یا شبه رس ها و از کانی های   متورم شونده تشکیل شده است، که عموما حاوی مونتموریلونیت و به مقدار کم بیدلیت هستند. به همین دلیل، منظور از بنتونیت، رسی است که 85-90 درصد کانی مونتموریلونیت

 داشته باشد.

بنتونیت عمدتاً بر دو نوع است:

بنتونیت های متورم Swelling bentonite یا بنتونیت های سدیم دار.

بنتونیت های غیرمتورم Non-swelling bentonite یا بنتونیت های کلسیم دار.

انواع بنتونیت ها از دیدگاه صنعتی:

بنتونیت های سدیم دار

بنتونیت های جانشینی توسط سدیم

بنتونیت های کلسیم دار

بنتونیت های ارگانوفیل

بنتونیت های فعال شده توسط اسید

کاربرد

در صنعت تهیه روغن از دانه های گیاهی و پتروشیمی از بنتونیت کلسیم دار به دلیل قابلیت مناسب جانشینی کاتیونی و خاصیت رنگبری استفاده می شود.این شرکت با دارا بودن معادن متعدد بنتونیت طبیعی و کارخانه برای دانه بندی و فراوری و اکتیو نمودن توانایی تهیه و تولید و تامین انواع بنتونیت مورد مصرف صنایع غذایی و شیمیایی ، فولاد و سد سازی ، کاغذ سازی ، قند و شکر ، تمیز کننده و شوینده ها ، سرامیک سازی ، کشاورزی ، حفاری ، ریخته گری ، تصفیه انواع روغنهای صنعتی مانند روغن پارافین ، وازلین ،روغن تراتس،روغن کارکرده خودرو،وایت اویل … تصفیه انواع روغن های خوراکی مانند:سویا،کلزا ،  خوراک دام و طیور ، بازیافت کنندگی ،داروسازی و … را دارا می باشد.

ساختار شیمیایی :

ترکیب شیمیایی مونت موریلونیت ثابت نبوده و به مقدار زیاد به میزان آب موجود در شبکه بلوری آن که متغییر می باشد، بستگی دارد. گاهی مقداری K2O و Na2O نیز در مونت موریلونیت یافت می شود. مونت موریلونیت به علت قابلیت زیاد جانشینی یون ها در شبکه بلوری آن هرگز یک فرمول ایده آل ندارد. در لایه های چهار وجهی جایگزینی Al3+ به جای Si4+ تا حداکثر 15 درصد و در لایه های هشت وجهی این جانشینی از مقادیر کم تا 100 درصد می تواند انجام پذیرد. یون هایی مانند Mg2+ و Fe2+ و به ندرت Zn2+، Ni2+، Li+ و Cr3+ می توانند در ساختمان بلوری مونت موریلونیت جایگزین شوند، لذا ترکیب شیمیایی نزدیک به واقعیت برای این کانی را می توان به صورت زیر تصور کرد.

Al,Mg,Fe3+)4(Si,Al)8O20(OH)2.nH2O))

 

بسته بندی ها

تصاویر بسته بندی محصولات

تولیدات کانسار های افرا

این شرکت با دارا بودن معادن بنتونیت کلسیت و سدیک و تاسیسات و تجهیزات دانه بندی و فرآوری نسبت به اکتیو نمودن بنتونیت برای صنایع روغن سازی ، تصفیه روغنهای صنعتی و خوراکی ، پارافین ، روغن ترانس و خاک ارت اقدام می نماید .

نام تجاری بنتونیت است که در صنایع تصفیه روغنهای خوراکی و صنعتی به کار می رود . و مواد زائد و مضر و رنگهای روغنهای مذکور را جذب می نماید.

بنتونیت ماده ای است معدنی از دسته رس ها یا شبه رس ها و از کانی های   متورم شونده تشکیل شده است، که عموما حاوی مونتموریلونیت و به مقدار کم بیدلیت هستند. به همین دلیل، منظور از بنتونیت، رسی است که 85-90 درصد کانی مونتموریلونیت

 داشته باشد.

جایگزین زغال و نمک در چاههای ارت بر پایه بنتونیت می باشد و مشکلات و خورندگی ذغال و نمک را ایجاد نمی نماید.
این شرکت تولید کننده خاک ارت معدنی و اکتیو و فرآوری شده با بسته بندی سفارش مورد نیاز مشتری می باشد.

میکروسیلیکا بعنوان افزودنی به بتن جهت بالا بردن مقاومت سایشی ، خمشی ، کششی ، نفوذ ناپذیری ، دوام و مقاومت در برابر خوردگی بر اثر محلول های شیمیایی مانند کلروسولفات استفاده می شود.

نوعی از کانی های غیر فلزی سخت به رنگ سفید ، بیرنگ تا خاکستری تیره با نماد SiO2 می باشد . بیشترین کاربرد آن در صنایع شیشه سازی ، چینی سازی ، تولید فرو سیلیس ، لعاب ، کاشی و سرامیک سازی ، افزودنیهای بتن (بتن مقاومت بالا) ، سیلیکاژل ، تولید سیلیکات ها و به عنوان نیمه هادی در صنایع الکترونیک است .

نوعی از کانسارهای رسی سفید رنگ است که دارای درصد بالایی از کائولینیت می باشد و به آن خاک چینی نیز گفته می شود که بیشترین کاربرد آن در صنایع تولید ظروف چینی ، کاشی ، سرامیک وصنایع نسوز است .

یک محصول کاملا حرفه ای با قدرت جذب فوق العاده با دانه بندی کاملا یکنواخت و بدون گرد و غبار که از بهترین نوع خاک بنتونیت تهیه شده است . این محصول نسبت به سایر محصولات مشابه به صورت کاملا اختصاصی تهیه شده است به طوری که به محض جذب رطوبت به سرعت به شکل گلوله در آمده و به هیچ عنوان پخش و ساختار خود را از دست نمی دهد